Etendus Tulelapsed kogus 300 vaatajat

Artikkel Hiiu lehes sellest, kuidas meie 2013 aasta tuleetendus kulges.

Kuigi tsirkuseetendus “Tulelapsed” Hooandja keskkonnas toetust ei saanud, tulid seda vaatama üllatavalt paljud. Reede õhtul oli Luidja poe ümbrus, ranna parkla ja maanteeääred autosid täis, tuldud oli isegi suure bussiga. Tsirkus toimus tantsuterapeudi Helena Ehrenbuschi avaral koduõuel, ja ära mahtusid kõik vaatajad, keda korraldajate hinnangul oli 250–300.
“Meil oli siiralt hea meel ja oleme südamest tänulikud, et meie etendust vaatama tuldi,” ütles Ehrenbusch. “Oleme tulemas tagasi ja loodame hiidlaste toetusele, et saaksime tulla,” lisas ta.
Hilisõhtul alanud ja tund aega kestnud tulemäng meeletu muusika saatel kulges publiku, kelle hulgas hästi palju lapsi, pideva aplausi saatel ning mõjus tõeliselt vabastavalt.
Luidjalt lahkudes aga hakkas autotulede valgusel silma, et enamikul vaatajatest, kes teel autode poole jalutasid, polnud küljes ühtki tulukest ehk helkurit. Ometi on käes pime aeg, mil igaüks peaks maanteel väikese tuleetenduse andma.

Autor: Harda Roosna
Sildid: etendusTulelapsed

Picture

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Klikka pildil ja loe edasi

OTSUS nr 13-21.2/22/2225 alusel sai Eesti tantsu- ja tsirkuseteraapia liit Eesti maaelu arengukava 2014-2020 ühise põllumajanduspoliitikaga kaasneva maaelu arengu toetuse meetme 19.2 taotluse osalise rahuldamise ning toetuse määramise osaliseks.

Projekti nimi: Luidja tsirkusetalu residentuuri kultuuripark ehk RIBURADA METSAMÄNGUDE PARK

Projekti peamine eesmärk on luua vaba aega sisustav, aktiivsust ja loovust soodustav, kultuurisündmuseid pakkuv, kohapaikset keskkonda ja liigirikkust tutvustav, kohaturundust võimaldav keskkond peredele, gruppidele, turistidele, kohalikele elanikele.
Projekti kaudsem eesmärk on aidata kaasa Kõrgessaare piirkonna elujõulisuse jätkusuutlikule arendamisele, piirkonna kultuurilis-loodusliku eripära rakendamisele, piirkonna aktiviseerimiseks ja populariseerimiseks.
Pargi loomine toob kokku spetsialistid kolmest erineva kogemusega sotsiaalse ettevõtluse vormist. See annab võimaluse vahetada teadmisi ja kogemusi, rikastada oskustebaasi. Hiiumaal tegutsev Eesti tantsu- ja tsirkuseteraapia liit saab omakorda neid teadmisi kohapeal jagada ja kasutada.
Kultuuripargi loomisel/ehitamisel kohtuvad omavahel erinevate valdkondade spetsialistid (kunstnikud, maastikuehitajad, psühholoogid, sotsiaaltöötajad jmt), erivajadusega inimesed ja kohalikud vabatahtlikud, mis võimaldab valdkondade ülest koostööd parima tulemuse huvides.
Samuti toetab park seda külastavate inimeste ühistegevustes osalemist.

PROJEKTI OODATUD TULEMUSED
​Riburada metsamängude park sisaldab püsiinstallatsioone ja tegevusi, mis moel või teisel peegeldavad kohapaikset kultuuri, looduslikke eripärasid, pakub võimalusi elamuste kogemiseks, kehaliseks aktiivsuseks, hariduseks, mõtteviisi muutumiseks aastaringselt.
Park koosneb nelja tüüpi mängudest (sensomotoorika, aglity treening, sotsiaalsed ja mõttemängud), taimerajast, skulptuuridest ja taiestest, neid ühendavatest radadest ja vaadetest. Suurem osa nähtavast loomingust pärineb ringmajanduse produktidest.
Pargis korraldatakse sündmusi, mis tutvustavad pargi võimalusi, toovad kokku kunstnikke, võimaldavad kaasamist ja integratsiooni erinevate võimetega inimestele. 
Park on avatud avalikkusele kindlate sündmuste raames (näiteks avatud talude päev). Riburada metsamängude parki on igaühel aastaringselt võimalus eelnevalt broneerida.