Eesti Tantsu- ja Tsirkuseteraapia Liidu missioon on riskirühma kuuluvate inimeste heaolu ja rahuldust pakkuv elu, töövahendina selleks kasutame kaasamist ja tsirkusekunste kombineerituna erialaste teadmistega.
Tsirkusekunst on tõhus vahend püsivate ja positiivsete muudatuste juurutamiseks, kuna ta koondab ühtseks tervikuks sotsiaalse ja isikliku arengu, kunstilise väljundi ning haridusliku komponendi. Sotsiaalne- ja teraapiline tsirkus sisaldab välisel vaatlusel positiivset energiat, rõõmu ja tsirkuseoskuste õppimist, mille sisuline kasu on, ikka lähtuvalt sihtgrupi vajadustest, eduelamused ning kogemus riskide- ja vastutuse võtmisest turvalises keskkonnas, sotsiaalsete oskuste õppimine, emtotsioonide juhtimine, kognitiivsete ja motoorsete oskuste areng, traumaatilistest kogemustest väljatulemine.
Meie artistid (kliendid) on erinevas vanuses (kuigi peamiselt täiskasvanud ja vanurid) erivajadusega inimesed (füüsiline, psüühiline, vaimne puue, õpiraskused jmt) ning nendega tegelevad töötajad või lähedased.
Meie tegevused: korraldame ja viime läbi osalustsirkuse projekte, avalikke etendusi, koolitusi, nõustamisi, festivale, pakume võimalust praktiseerimiseks üliõpilastele ning supervisiooni või nõustamist spetsialistile.
Meie visioon on olla tunnustatud partneriks sotsiaal- ja haridusvaldkonnas tegutsevatele organisatsioonidele ning tagada sotsiaalsele ja teraapilisele tsirkusele võrdväärne koht teiste sekkumiste seas.
Sotsiaalne ja teraapiline tsirkus on ülemaailmselt kasutatav tõendus- ja teaduspõhine metoodika. Loe juurde meie poolt kirjutatud Wikipedia artiklist ja teadusuuringutest SIIT.
Juriidiliseks vormiks on MTÜ, mille juhatusse kuuluvad täna Helena Ehrenbusch, Ain Klaassen ja Kaili Puusepp.
Liidu peakorter asub Luidja tsirkusetalus Hiiumaal, kuid me tegutseme üle Eesti ja maailma.
Lähtume oma töös iga spetsialisti erialastest eetikajuhistest.
Meie ühiste põhiväärtuste alla kuuluvad:
* konfidentsiaalsus – väärtustame ja hoiame turvalisust ning usalduslikke suhteid;
* professionaalsus – lähtume nii oma erialastest teadmistest kui tsirkusega kaasuvatest pädevustest;
* teaduspõhisus – sotsiaalne tsirkus ja tsirkuseteraapia on maailmas tunnustatud meetod (vt tõenduspõhisus); ning
* tuginemine kogemustele ja parimatele praktikatele.
Meie rahastamine toimub projektipõhiselt. Liit ei teeni kasumit, kogu laekuv tulu on suunatud tegevuste läbiviimisele ja tegevusteks vajalike vahendite soetamisele. (vaata ka koostööpartnerid )
ETTL on Eesti Kaasaegse Tsirkuse Arenduskeskuse ja VATEK liige ning oleme liitunud Mitmekesisuse kokkuleppega.
Tsirkuse TELLIMISEKS võta meiega ühendust