ETTL

Eesti Tantsu- ja Tsirkuseteraapia Liit

Missioon

Eesti Tantsu- ja Tsirkuseteraapia Liidu missioon on toetada riskirühma kuuluvate inimeste heaolu ja eneseteostust. Selleks kasutame tsirkusekunsti ja loovteraapiaid, kombineerituna erialaste teadmistega, et pakkuda kaasavaid, arendavaid ja toetavaid kogemusi.

Visioon

Meie eesmärk on olla tunnustatud partner sotsiaal- ja haridusvaldkonnas, edendades sotsiaalset ja teraapilist tsirkust kui teaduspõhist ja tõhusat sekkumisviisi. Soovime, et sotsiaalne ja teraapiline tsirkus oleks võrdväärselt hinnatud teiste arendus- ja rehabilitatsioonimeetodite seas ning aitaks kaasa kaasavama ja hoolivama ühiskonna kujunemisele.

Põhiväärtused

💙 Konfidentsiaalsus – loome usaldusväärse ja turvalise keskkonna, kus iga osaleja tunneb end kaitstuna.
💙 Professionaalsus – lähtume oma töös nii erialateadmistest kui ka tsirkusekunsti spetsiifilistest oskustest.
💙 Teaduspõhisus – rakendame rahvusvaheliselt tunnustatud meetodeid ja tugineme uuringutele.
💙 Kogemus ja parimad praktikad – toetume oma pikaajalisele kogemusele ja arendame oma meetodeid pidevalt edasi.

Sotsiaalse ja teraapilise tsirkuse mõju

Sotsiaalne ja teraapiline tsirkus kätkeb endas positiivset energiat, rõõmu ja tsirkuseoskuste omandamist. Selle sügavam eesmärk on – lähtuvalt sihtrühma vajadustest – pakkuda:
Eduelamusi ja enesekindluse kasvu
Turvalist keskkonda, kus õppida vastutuse ja riskide võtmist
Sotsiaalsete oskuste arendamist ja emotsioonide juhtimist
Kognitiivsete ja motoorsete võimete arengut
Toetust traumaatilistest kogemustest taastumisel

Loe juurde meie poolt kirjutatud Wikipedia artiklist ja tõenduspõhisusest SIIT.

Kellele meie tegevused on suunatud?

👥 Meie artistid (kliendid) on erinevas vanuses inimesed, peamiselt täiskasvanud ja eakad, kellel on füüsiline, psüühiline või vaimne erivajadus, samuti õpiraskused või muud erivajadused. Meie programmidest saavad kasu ka nende pereliikmed, hooldajad ja spetsialistid, kes nendega igapäevaselt tegelevad.

Meie tegevused

📌 Osalustsirkuse projektid ja avalikud etendused
📌 Koolitused ja töötoad nii spetsialistidele kui ka sihtrühmadele
📌 Nõustamine ja supervisioon erialaspetsialistidele
📌 Sündmuste korraldamine ja osalemine
📌 Tudengitele praktika- ja uurimisvõimaluste pakkumine

Eesti Tantsu- ja Tsirkuseteraapia Liidu ajalugu

Eesti Tantsu- ja Tsirkuseteraapia Liit (ETTL) asutati 2010. aastal Tallinna Ülikooli tantsu- ja liikumisteraapia suuna õppejõu Helena Ehrenbuschi, tudengite ning tegevusterapeut Ain Klaasseni poolt.

Liit tegutseb mittetulundusühinguna (MTÜ) ning selle juhatusse kuuluvad täna Helena Ehrenbusch, Ain Klaassen ja Kaili Puusepp.

📍 Peakorter: Luidja Tsirkusetalu, Hiiumaa
📍 Tegevuspiirkond: Eesti ja rahvusvahelised projektid

Rahastus ja koostöö

ETTL tegutseb projektipõhiselt, ilma kasumita, ning kõik saadud rahastus suunatakse tegevuste läbiviimiseks ja vajalike vahendite soetamiseks. (Vaata ka koostööpartnerid

📌 Oleme Eesti Kaasaegse Tsirkuse Arenduskeskuse ja VATEK liige ning liitunud Mitmekesisuse kokkuleppega.

📩 Kontakt ja lisainfo:
📧 Email: tsirkusetalu@gmail.com

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

Klikka pildil ja loe edasi

OTSUS nr 13-21.2/22/2225 alusel sai Eesti tantsu- ja tsirkuseteraapia liit Eesti maaelu arengukava 2014-2020 ühise põllumajanduspoliitikaga kaasneva maaelu arengu toetuse meetme 19.2 taotluse osalise rahuldamise ning toetuse määramise osaliseks.

Projekti nimi: Luidja tsirkusetalu residentuuri kultuuripark ehk RIBURADA METSAMÄNGUDE PARK

Projekti peamine eesmärk on vaba aega sisustav, aktiivsust ja loovust soodustav, kultuurisündmuseid pakkuv, kohapaikset keskkonda ja liigirikkust tutvustav, kohaturundust võimaldav keskkond/park peredele, gruppidele, turistidele, kohalikele elanikele.
Projekti kaudsem eesmärk on aidata kaasa Kõrgessaare piirkonna elujõulisuse jätkusuutlikule arendamisele, piirkonna kultuurilis-loodusliku eripära rakendamisele, piirkonna aktiviseerimiseks ja populariseerimiseks.
Pargi loomine tõi kokku spetsialistid kolmest erineva kogemusega sotsiaalse ettevõtluse vormist. See andis võimaluse vahetada teadmisi ja kogemusi, rikastada oskustebaasi. Hiiumaal tegutsev Eesti tantsu- ja tsirkuseteraapia liit saab omandatud teadmisi kohapeal jagada ja kasutada.
Metsamängude pargi loomisel/ehitamisel kohtusid omavahel erinevate valdkondade spetsialistid (kunstnikud, maastikuehitajad, psühholoogid, sotsiaaltöötajad jmt), erivajadusega inimesed ja kohalikud vabatahtlikud, mis võimaldas valdkondade ülest koostööd parima tulemuse huvides.

PROJEKTI TULEMUSED
​Riburada metsamängude park sisaldab püsiinstallatsioone ja tegevusi, mis moel või teisel peegeldavad kohapaikset kultuuri, looduslikke eripärasid, pakub võimalusi elamuste kogemiseks, kehaliseks aktiivsuseks, hariduseks, mõtteviisi muutumiseks aastaringselt.
Park koosneb nelja tüüpi mängudest (sensomotoorika, aglity treening, sotsiaalsed ja mõttemängud), taimerajast, skulptuuridest ja taiestest, neid ühendavatest radadest ja vaadetest. Suurem osa nähtavast loomingust pärineb ringmajanduse produktidest.
Pargis korraldatakse sündmusi, mis tutvustavad pargi võimalusi, toovad kokku kunstnikke, võimaldavad kaasamist ja integratsiooni erinevate võimetega inimestele. 
Park on avatud avalikkusele BRONEERIMISEL.