Toeta tsirkusetalu – LUIDJA TSIRKUSETALU

Luidja tsirkusetalus on tehtud tsirkust ja tuletantsu aastast 2008 koos lugematu arvu sõpradega. Iga sõber on andnud oma panuse talu arengusse.
Ühiselt on selle aja jooksul taastatud suitsusaun (2016), käepärastest vahenditest ehitatud väike ökokäimla (2016), leiutatud praktiline ja mobiilne suveväliköök (2017). 
Seejärel soetasime ilmastikukindla tsirkusetelgi (2018) ja ehitasime suurematele gruppidele mõeldud ökokäimla (2018).
Goethe Instituut toetas meid avaliku raamatukülmkapiga (2018).
Valmis Pilla-Palla-Villa (2018-2020) Loe siit lehelt kerides alla.
PLAANIS ON JÄTKATA:
talu infrastrutuuri arendamine (elekter välikööki ja Pilla-Palla-Villasse, stabiilsed pesemisvõimalused, väliköögi arendus, minikäpmingud külalistele); omatoodangu laiendamine (tooted ja teenused); Luidja tsirkusetalu vaimustavate aedade ja seikluspargi loomine; töövahendid töötubade läbiviimiseks (matid, tsirkusevahendid, õhukangas); puhkeküla ja residentuur.

Unistused meie ümber soovivad ellu ärgata.
​Sul on võimalik neid aidata!

Tsirkusetalu toetamise võimalused
* rahaline kanne meie arveldusarvele
* paku ehitamiseks vajalikku materjali
* tule abiks meistrimehena
Helista, kirjuta ja me räägime täpsemalt!!
Eesti Tantsu- ja Tsirkuseteraapia Liit (ETTL) ARVELDUSARVE
AS LHV Pank, Tartu mnt 2, 10145 Tallinn   
BIC/SWIFT: LHVBEE22     
a/a  EE797700771003165598     

PILLA-PALLA-VILLA

Täna on veel pooleli siseviimistlus. Kui Sul on kuldsed käed ja palju häid mõtteid, tule meile appi!
​Vastu pakume suitsusauna, mõnusat seltskonda, Tsirkusetalu mahešnapse ja taimeteesid ja tuhat tänu. 
PILLA-PALLA-VILLA valmis 2018-2020. Varasemalt oli see maja vankrikuur, kus hoiti tööriistu, hobust, lambaid, jäneseid, küttepuid, heina, tehti puutöid ja istuti vihmasel suvepäeval.
​PILLA-PALLA-VILLA on koduks meie tsirkusetelgile ja -vahenditele. Lisaks saab siin läbi viia töötubasid väiksematele gruppidele ja puhata, päikesest, vihmast või pikast päevast. 
2018 taastasid Hiiumaa Ametikooli maastikuehituse õpilased maakividest tugimüüri ja ehitasid põranda. Palkmajade restaureerijad meisterdasid uhke vahvärkkonstruktsiooni. 
EPIFondi toetusega 2019 valmis rookatus, vahelaed, seinad, aknad ja uksed.​​
100 klubi liikmete toetus on võimaldanud meil transportida ehitusmaterjale, majutada vabatahtlikke, soetada hädavajalikke tööriistasid, teha kõiki neid töid, mis kuhugi alla ei mahu, kuid milleta maja valmis ei saa.
100 KLUBI oli 100 SÕPRA,
kes igaüks toetas tsirkusemaja valmimist 100 euroga.
Südamlik tänu igale 100 KLUBI liikmele!
Allapoole kerides saad lugeda, kuhu toetus on kulunud.​

\"Picture\"

Vaimustavad aiad / Inspirational Gardens 
Luidja Tsirkusetalu territooriumil kõndides märkate põnevaid skulptuure ja taieseid, kummalisi sopikesi ja vahvaid nurgakesi. Meie suur soov on sellest välja kasvatada üks suur park-aed, kus uitamine pakub esteetilist naudingut, põnevaid väljakutseid, pelgupaika, õpetab tundma oma emotsioone ja inspireerib oma elu paremaks muutma.
Esimene samm on juba astutud – Luidja Tsirkusetalu perenaine omandas 
maastikuehitaja tase 4. kutse Hiiumaa Ametikoolis.
Aia juurde kuuluvad aastaringsed kogupere- ja selstkonnamängud tsirkusetalu territooriumil, puhkenurgad, silmailu, praktikanurgad, teraapiaaed jpm põnevat
!

​Puhkeküla
Meie jaoks on oluline, et inimesed, kes panustavad Luidja Tsirkusetalu toimetustesse ja arengutesse, saaksid tasuta kuiva ja mõnusa öömaja, kus puhata, taastuda ja leida energiat uute mõtete teostamiseks.
Sageli on meie artistid erivajadusega inimesed. Mis oleks ägedam, kui Eesti esimene erivajadusega inimestele mõeldud puhkeküla siinsamas Luidjal!  Selleks vajame mõnda väikest kämpingumaja, ratastooliteid, kompaktsemat välikööki, pesemisvõimalust ja välikäimlat inimesele, kes ei saa ronida.


Klikka pildil ja loe edasi

OTSUS nr 13-21.2/22/2225 alusel sai Eesti tantsu- ja tsirkuseteraapia liit Eesti maaelu arengukava 2014-2020 ühise põllumajanduspoliitikaga kaasneva maaelu arengu toetuse meetme 19.2 taotluse osalise rahuldamise ning toetuse määramise osaliseks.

Projekti nimi: Luidja tsirkusetalu residentuuri kultuuripark ehk RIBURADA METSAMÄNGUDE PARK

Projekti peamine eesmärk on luua vaba aega sisustav, aktiivsust ja loovust soodustav, kultuurisündmuseid pakkuv, kohapaikset keskkonda ja liigirikkust tutvustav, kohaturundust võimaldav keskkond peredele, gruppidele, turistidele, kohalikele elanikele.
Projekti kaudsem eesmärk on aidata kaasa Kõrgessaare piirkonna elujõulisuse jätkusuutlikule arendamisele, piirkonna kultuurilis-loodusliku eripära rakendamisele, piirkonna aktiviseerimiseks ja populariseerimiseks.
Pargi loomine toob kokku spetsialistid kolmest erineva kogemusega sotsiaalse ettevõtluse vormist. See annab võimaluse vahetada teadmisi ja kogemusi, rikastada oskustebaasi. Hiiumaal tegutsev Eesti tantsu- ja tsirkuseteraapia liit saab omakorda neid teadmisi kohapeal jagada ja kasutada.
Kultuuripargi loomisel/ehitamisel kohtuvad omavahel erinevate valdkondade spetsialistid (kunstnikud, maastikuehitajad, psühholoogid, sotsiaaltöötajad jmt), erivajadusega inimesed ja kohalikud vabatahtlikud, mis võimaldab valdkondade ülest koostööd parima tulemuse huvides.
Samuti toetab park seda külastavate inimeste ühistegevustes osalemist.

PROJEKTI OODATUD TULEMUSED
​Riburada metsamängude park sisaldab püsiinstallatsioone ja tegevusi, mis moel või teisel peegeldavad kohapaikset kultuuri, looduslikke eripärasid, pakub võimalusi elamuste kogemiseks, kehaliseks aktiivsuseks, hariduseks, mõtteviisi muutumiseks aastaringselt.
Park koosneb nelja tüüpi mängudest (sensomotoorika, aglity treening, sotsiaalsed ja mõttemängud), taimerajast, skulptuuridest ja taiestest, neid ühendavatest radadest ja vaadetest. Suurem osa nähtavast loomingust pärineb ringmajanduse produktidest.
Pargis korraldatakse sündmusi, mis tutvustavad pargi võimalusi, toovad kokku kunstnikke, võimaldavad kaasamist ja integratsiooni erinevate võimetega inimestele. 
Park on avatud avalikkusele kindlate sündmuste raames (näiteks avatud talude päev). Riburada metsamängude parki on igaühel aastaringselt võimalus eelnevalt broneerida.